ESER TÖZÜM ÇEVİRİ HİZMETLERİ

21 Kasım 1979 İstanbul doğumlu olan Eser Tözüm ulusal ve uluslararası platformlarda konferans tercümanlığı yapmaktadır. Amsterdam Üniversitesi Sosyal ve Davranış Bilimleri Fakültesi İletişim Bilimlerinden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini Amsterdam Üniversitesinde tamamlayan Eser Tözüm ana dili olan Türkçe dışında tam 8 dil bilmektedir.

Eser Tözüm'ün bildiği diller :
•    Almanca
•    Felemenkçe
•    Fransızca
•    İngilizce
•    İspanyolca
•    İtalyanca
•    Latince
•    Portekizce ve
•    Türkçe

SİMULTANE ÇEVİRİ
Uzmanlık alanı simultane (eş zamanlı) çeviri olan Eser Tözüm, bir çok ulusal ve uluslararası konferans ve zirvede görev yapmıştır.  15 Mart 2011 tarihinde gerçekleşen 24. Ululararası AB Kalite zirvesinde çeviri hizmeti sunmuş olan Eser Tözüm organizasyon boyunca eski Almanya başbakanı Gerhard Schröder`in tercümanlığını yapmıştır.  Ayrıca Sayın Gerhard Schröder`in konuşması esnasında ve toplantılarda Almanca, İngilizce ve Türkçe dillerinde çeviri hizmeti sunmuştur. Sayın Başbakan Gerhard Schröder'in 2012 yılında Türkiye'ye yaptığı ziyarette çeviri tekrar Eser Tözüm tarafından yapılmıştır. Bu ziyarette Sayın Gerhard Schröder 26 Nisan 2012 tarihinde OYDER 4.Otomotiv Kongresi'ne katılmıştır, Sayın Gerhard Schröder'e ardıl çeviriyi Eser Tözüm tarafından yapılmıştır.

 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin Türkiye ziyareti kapsamında gerçekleşen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte yapılan ortak basın toplantısında Eser Tözüm tercüman olarak görev yapmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde Başbakanlık'ta gerçekleşen ve canlı yayınlanan basın toplantısında, Eser Tözüm Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte'ye Felemenkçe ve Türkçe dillerinde simultane çeviri yapmıştır.


ARDIL ÇEVİRİ
Aynı zamanda Eser Tözüm yurt içi ve yurt dışı basın toplantılarında, şirket toplantılarında, konuk karşılama, uluslararası ilişkiler ve fuarlarda ardıl (çevirmenin konuşmacının sözlerini dinleyip ardından hedef dile çevirmesi ve karşı tarafa aktarması) çeviri yapmaktadır. Eser Tözüm Kenya Nairobi'de ki Türk Ticaret Fuarı ve Güney Afrika Johannesburg 'da ki Fashionist Fuarına katılan şirketlerine tercümanlık yapmaktadır.


SUNUCU / MODERATÖR
Konferans, zirve, event, açılış ve ödül törenlerinde sunucu / moderatör deneyimine sahiptir. Eser Tözüm Hollanda ve Karayip Adalarında çeşitli televizyon programlarında sunuculuk yaptıktan sonra, kapsamlı sunuculuk deneyimini resmi organizasyonlarda moderatörlük hizmeti sunarak devam ettirmektedir. Eser Tözüm 29 Mayıs 2011 tarihinde Çırağan Sarayında düzenlenen 3. Uluslar arası Avrupa Kalite Zirvesinin açılışını gerçekleşmiştir. Antalya'nın en büyük alışveriş merkezi TerraCity'nin açılışı 1 Haziran 2011 tarihinde Eser Tözüm sunuculuğunda yapılmıştır. Açılış öncesi gerçekleşen basın toplantısında çeviri hizmeti Eser Tözüm tarafından sunulmuştur. 26 Kasım 2011 tarihinde Londra Hilton Metropole Otelinde gerçekleşen 4. Uluslar arası Avrupa Kalite Zirvesinin açılışı Eser Tözüm tarafından yapılmıştır. Eser Tözüm çeşitli ulusal ve uluslar arası organizasyonlarda sunuculuk/moderatörlük hizmetlerini sürdürmektedir.

FUTBOL TERCÜMANLIĞI
Eser Tözüm Çeviri Hizmetleri konferans tercümanlığı dışında Clark Football Languages ekibi olarak futbol tercümanlığı da yapmaktadır. UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarında ve basın toplantılarında Felemenkçe, İngilizce,  İtalyanca ve Türkçe dillerinde ardıl çeviri yapmış olan Eser Tözüm, Carlo Ancelotti, Guus Hiddink, Steve McClaren, Frank de Boer ve Christoph Daum gibi isimlere çeviri hizmeti sunmuştur.

Eser Tözüm'ün gerçekleştirdiği  futbol çeviri hizmetlerinin kapsadığı alanlar :
•    Basın toplantıları
•    Antrenmanlarda ardıl çeviri
•    Stadyum anonsları
•    Futbolcular ve teknik direktörle röportajlar

 

Eser Tözüm Çeviri Hizmetlerinin ardıl çeviri hizmeti sunduğu takımlar ve teknik direktörleriyse şöyle :

•     AC Milan - Carlo Ancelotti
•    PSV Eindhoven - Guus Hiddink
•    Fenerbahçe - Christoph Daum
•    FC Twente - Steve McClaren
•    AJAX - Frank de Boer

SOSYAL SORUMLULUK VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ
Bu gibi faaliyetlerin yanı sıra Eser Tözüm  sosyal anlamda da yararlı işlere imza atan  kurumların organizasyonlarında  hizmet vermektedir. Gelişmekte olan toplumlarda ki gençlerin ihtiyaçlarını karşılayan uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan The Peacebrokers Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler`le iş ortaklığında bulunup, uluslararası gençlik zirveleri organize etmektedir. 2007 yılında Finlandiya`nın başkenti Helsinki`de gerçekleşen Uluslararası Gençlik Zirvesinde Eser Tözüm görev yapmıştır. Ayrıca 40 ülkede faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Free Press Unlimited yerli medya profesyonellerinin ve medya organizasyonların kapasitesini güçlendirme görevini kendine misyon edinmiştir. İzmir`de yerli medyaya destek projesinde kurumun proje lideri Nico Haasbroek`a  Eser Tözüm çeviri hizmeti sunmuştur.

MEDYA VE ÖZEL SEKTÖR
Aynı zamanda Beyaz Show programında çevirmenlik yapan ve Medya Kralı programında çeviri yapmış olan Eser Tözüm (videolara ulaşmak için tıklayınız), Felemenk Taaldiensten ve birçok şirketlerle çalışmış ve şirket yöneticilerinin olumlu referanslarını almıştır.

Referans mektuplarına ulaşmak için tıklayınız.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player